Botox Gdańsk


Co to jest botox?
Toksyna botulinowa (Botox) jest naturalnym, oczyszczonym białkiem, (wykorzystywanym od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku), które posiada zdolność rozluźniania mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy. Stosowany jest także w leczeniu nadmiernej potliwości, a w okulistyce w przypadku nadczynności mięśni gałki ocznej.

Jak działa botox?
Niewielka ilość preparatu jest wstrzykiwana w określone mięśnie twarzy, gdzie hamuje impulsy nerwowe odpowiedzialne za skurcz tych mięśni. Ponieważ mięśnie są rozluźnione – zmarszczki mimiczne w tej okolicy po prostu nie powstają bądź nie pogłębiają się. U młodych osób zmarszczki mimiczne mogą być z powodzeniem leczone za pomocą toksyny botulinowej. Sam zabieg jest krótki i nie wymaga dodatkowego znieczulenia. W przypadku zmarszczek utrwalonych może zaistnieć potrzeba dodatkowej korekcji bruzd kwasem hialuronowym

Czy leczenie botoxem jest bezpieczne?
Botox posiada bardzo dobry profil bezpieczeństwa. Od ponad 10 lat preparat jest stosowany w medycynie estetycznej, a od ponad 20 lat w neurologii i okulistyce. Działania niepożądane np. nadmierne rozluźnienie mięśnia, o ile występują, są zwykle łagodne lub umiarkowane i mają odwracalny charakter. Lek stosuje się nawet u dwuletnich dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce.

Jak długo utrzymuje się efekt leczenia botoxem?
Około 3 dni od zabiegu pacjent powinien dostrzec osłabienie mimiki twarzy w miejscu podania preparatu. Efekty leczenia mogą utrzymać się do 4 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że okres ten jest indywidualny dla każdego pacjenta.

Przeciwskazania:
- choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- ciąża i okres karmienia piersią
- zaburzenia krzepnięcia krwi

BOTOX


MEZOTERAPIA NAPINAJĄCA SKÓRĘ
(Cytocare 532+ Stretchcare)


MEZOTERAPIA CYTOCARE (S-line)


WYPEŁNIACZE (Kwas hialuronowy)


MEZOTERAPIA (Croma-Pharma)


MIKRONAKŁUWANIE SKÓRY


PLATFORMA ZABIEGOWA DERMAFRAC


PILINGI MEDYCZNE